Почнемо з гарної новини – не всі професії у сфері IT вимагають навичок програмування. Якщо ти давно мрієш про цю перспективну сферу, але писати код – не твоє, придивись до нетехнічних напрямів. Наприклад, до професії фахівця з реклами в інтернеті. Чому її вигідно опанувати, як це зробити і що робить такий фахівець – читай у цій статті. Спеціаліст з контекстної та таргетованої реклами – одна з найпопулярніших професій нетехнічного ІТ. Адже цей фахівець потрібен усім, хто має бізнес в інтернеті. Тут на тебе чекатиме суміш аналітики та креативу, тож цю роботу точно не назвеш монотонною. А ще цей напрям приваблює потенційним рівнем заробітку: junior-фахівці отримують на старті близько 748€, а середня зарплата таких спеціалістів усіх рівнів на європейському ринку – 4045€.
У чому суть цієї професії?
Де є інтернет-реклама – там є і потреба у таких спеціалістах. Саме вони допомагають бізнесам підвищувати впізнаваність бренду та просувати продукти за допомогою різних видів реклами.
Така людина керує рекламними кампаніями з оплатою за клік (pay-per-click) в інтернеті та таргетованими кампаніями (спрямовані на цільову аудиторію). А це – розробка стратегії, дизайну, реалізація та аналіз ефективності. Бути спеціалістом з контекстної та таргетованої реклами – цікава роль, адже для цієї роботи потрібен набір різних навичок.
«Мене звати Тетяна і я мама в декреті. На третьому році зрозуміла, що хочу змінити професію. Як і у дуже багатьох, моя душа схилялася до сфери ІТ. Я мала досвід у копірайтингу, тож вирішила використати свої схильності до креативу вже в іншій професії.
Спеціаліст з реклами в інтернеті працює не лише з текстами, але і з рекламними креативами, і це для мене стало найпривабливішим варіантом».
Як зрозуміти, чи підходить цей напрям саме тобі?
Для роботи з рекламою в інтернеті бажано мати деякі вміння та якості ще до старту навчання. Якщо хоча б 50% з них про тебе – можна починати:
аналітичне мислення | розуміти цифри та аналізувати статистику, щоб підвищити ефективність кампанії |
тайм-менеджмент | організувати у часі не лише себе, а й свою кампанію |
базова технічна експертиза | розуміти технології з боку користувача |
любов до креативу | написати привабливий текст, придумати дизайн та вмістити це все в один маленький банер |
емпатія | розуміти людей, визначати наміри клієнтів, отже – знаходити правильні місця та формати для розміщення реклами |
гнучкість | digital-світ мінливий – потрібно вміти швидко реагувати на зміни |
пристрасть до нового | важливо постійно пробувати нові підходи та прокачувати допитливість |
Не впізнаєш себе? Не засмучуйся, адже на тебе може чекати зовсім інший напрям в ІТ. У якій саме професії твої персональні якості стануть конкурентною перевагою – можеш дізнатись на кар’єрній консультації.
Де навчатися?
Перший варіант – самостійно. Це підходить для людей із високим рівнем самомотивації. Познайомся з професією та дізнайся, що потрібно для старту у ній, з нашого відео.
Використовуй гайди з інтернет-реклами (тут потрібні знання англійської): - Hubspot. The Ultimate Guide to PPC Marketing. - Serpstat. A Complete Guide To PPC Marketing Basics. - SEJ. PPC 101: A Complete Guide to PPC Marketing Basics. - Discosloth. The Beginner's Guide To PPC. Вивчай професійні канали та спільноти: - Telegram-канал Тетяни Михальченко про контекстну рекламу – корисні матеріали, гайди, кейси та події. - YouTube-канал Google Ads з корисними порадами та відеоуроками по налаштуванню реклами. - Форум спільноти Google Ads. Спробуй безкоштовні курси: - Coursera. Google Ads for Beginners. - Google. Google Ads training for every kind of advertiser. - Semrush. PPC Fundamentals Course. Другий варіант – онлайн-школи та курси. Ця опція підходить більшості людей, оскільки допомагає легко освоїти напрям інтернет-реклами з нуля. На що звернути увагу під час вибору? - Тривалість навчання. Щонайменше 1,5 місяця. Якщо тобі пропонують освоїти управління контекстною та таргетованою рекламою за кілька тижнів, подумай про якість такого навчання. - Інтерактивність. Чи буде на курсі тестування, домашки та зворотній зв'язок? Інтерактивне навчання ефективніше. Адже кожну теорію потрібно закріпити, щоб знати, як застосовувати отримані знання. - Професіоналізм. Кожен лектор може написати про себе будь-що. Обирай курси, які створені реальним бізнесом. Вони допоможуть навчатись на кейсах, а не на словах.
«Мене звати Дмитро, до ІТ працював інженером на місцевому заводі. ІТ було якоюсь далекою мрією, сподіванням на краще. Я тривалий час був впевнений, що зможу опанувати нову професію самостійно: щось читав, вчився на вихідних, іноді виходило після роботи. Але з кожним днем виникало все більше питань, і не було кому їх поставити.
Потім я почав проходити безкоштовні курси, деякі речі в голові вляглися, але реально на практиці я не вмів нічого робити. Так нарешті наважився пройти платне навчання і це не порівняти. Десь через 4 тижні я вже міг самостійно налаштувати таргетовану рекламу і запустив кампанію для Instagram-магазину мого друга. Можу сказати, що самостійне навчання – чудова можливість для вивчення теорії, але практикуватися наодинці – дуже складно».
Проте не поспішай з вибором професії та купівлею курсів – спочатку упевнись, що цей вибір ти робиш свідомо.
Як познайомитись ближче та «перевірити» чи підійде тобі нова професія?
Ти вже знаєш, які якості потрібні для старту у напрямі інтернет-реклами. Проте цього може бути недостатньо, щоб впевнено сказати «так, мені буде цікаво цим займатись». Тому важливо розібратись в щоденних задачах та специфіці напряму, який обираєш. Ідеально – отримати базові знання, «потикати» інструменти і вже після цього зробити висновки чи підходить професія саме тобі.
Пройди 10 уроків, щоб дізнатись усе про основні задачі фахівця з інтернет-реклами, роботу з різними платформами та види рекламних кампаній. Наприкінці на тебе чекатиме тест – так ти зможеш перевірити чи добре засвоїлись знання. Спробуй зануритись у цю сферу, навчаючись. І тоді ти точно не обиратимеш професію «пальцем у небо».
Професії спеціаліста з реклами в інтернеті не навчають у традиційних університетах. Отже, перед тобою повна свобода дій – яке навчання обрати і як рухатися до нової спеціальності. Завзяття, віра у свої сили та декілька місяців навчання – і ти підкориш нетехнічне IT!Читати наступну
Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів
Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички
Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію
Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst
Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля
Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди
Отримай кар'єрну консультацію