Приблизно 52% людей у всьому світі думають про зміну професії. Ще 10 років тому більшість подібних думок залишалися на етапі мрій, проте зараз дедалі більше людей наважуються на докорінні зміни. Існує міф, що більшість людей змінюють професію у 25-30 років. Це зрозуміло, адже багатьом вибір професії нав’язують батьки, оточення, друзі. Нарешті, після закінчення університету настає час поставити собі питання: а ким я насправді хочу бути? В цьому віці люди найчастіше змінюють роботу, а також тестують різні професії. Відповідно до опитувань, в середньому, вони змінюють роботу 5,7 разів.
39 років – середній вік світчерів
Проте відповідно до даних компанії Indeed, середній вік світчерів – 39 років. Саме після 30 років у людини настає глибше розуміння своїх потреб, бажань, мрій, схильностей. До того ж, до 39 і більше років людина встигає змінити кілька робочих місць, отримати досвід взаємодії з різними колективами. Ця людина вже може відповісти на питання, як вона бачить свою ідеальну роботу, колектив, функціонал. Якщо ти світчер у віці 39+, то твоє рішення про зміну професії точно є виваженим та стратегічно продуманим. Зараз 54% світчерів у віці 39+ років змінюють професію через необхідність. Вони втратили роботу через скорочення, реструктуризацію, пандемію, війну. Що це означає? Важливо аналізувати актуальність твоєї посади/професії, розвиватися та шукати нові можливості до того, як це стало вимушеним кроком.
Найчастіше світчери обирають сферу ІТ і digital. Це дозволяє з більшою вірогідністю отримати від роботи те, на що вони очікують – гнучкість, розвиток, гідну зарплату.
11 місяців – стільки часу в середньому потрібно світчерам для прийняття рішення щодо зміни професії
Отже, світчером можливо стати у будь-якому віці – це підтверджує статистика. Проте для кожного світчера потрібен чіткий план. Більшість обирає сценарій із мінімальними ризиками: продовжувати працювати на своїй роботі, паралельно 2-4 місяці навчатися новій професії, отримати перші кейси у новій професії, а вже потім – звільнятися та шукати нову роботу. Є інший сценарій – приділити максимум часу навчанню та одразу починати шукати себе у новій професії. Цей вибір індивідуальний, важливо обирати те, де ви будете себе відчувати максимально комфортно психологічно. Адже світчерство – це захоплюючий процес, але він потребує багатьох зусиль, навчання і роботи. Переваги зміни професії зрозумілі – це можливість розвитку, опанування більшої кількості навичок, підвищення рівня доходу та покращення балансу між життям і роботою. Як щодо недоліків світчерства? Головний мінус – необхідно усе починати з нуля, часом це буває психологічно складно для людей, які мають досвід. Проте тут усі світчери мають вибір: залишатися у професії, де ти вже маєш певний авторитет, але постійно відчуваєш незадоволення. Чи ризикнути та отримати ту роботу, про яку ти справді мрієш?
Твоя свобода у можливості вибору
Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів
Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички
Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію
Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst
Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля
Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди
Отримай кар'єрну консультацію