Проаналізувати, що тобі подобається, і знайти себе в ASO

28 Квітня 2023

Мене звуть Аліна, я сама з Донецька. За освітою – магістр з прикладної економіки. 

Ще під час навчання в магістратурі почала роботу в туристичній агенції, де потрібно було не лише працювати з існуючими клієнтами, підбирати та бронювати тури, але й шукати нових, тому що вхідний потік був невеликий.

Так я почала вести сторінки агенції в соціальних мережах, звідки стабільно приходили нові клієнти, і за рік досягла значної кількості підписників.

Зона твого розвитку часто знаходиться за межами посадових обов’язків. Погоджуючись спробувати щось нове, ти зможеш розвиватись у кар’єрі. Адже компанії цінують фахівців, які відкриті до нових задач і челенджів.

Або ж завдяки цьому ти краще пізнаєш свої уподобання, зрозумієш, яка діяльність тобі вдається і потім легше зможеш обрати новий напрям роботи.

Але у 2014 почалась війна і ми опинилися з чоловіком в іншій країні, де треба було або починати все з початку в туризмі, або шукати щось інше. 

Одна з компаній набирала PPC-спеціалістів з навчанням та стажуванням, і я вирішила, що можна себе спробувати в цьому. Після стажування мені запропонували роботу, де я пропрацювала більше ніж 4 роки. 

Але, на жаль, мене не оминула проблема вигорання. І тоді я вирішила, що треба спробувати себе в професії, яка мені дуже подобалась ще в університеті – дизайнер мобільних додатків. 

Під час вибору професії ми радимо звернути увагу на діяльність, яка подобалась тобі у дитинстві чи у юнацькі роки. Спробуй пригадати!

Або ж поспостерігай за собою та проаналізуй, яка діяльність тебе заряджає, а яка навпаки – забирає дуже багато сил. Чи може бути це (наприклад, комунікація з людьми) частиною твоєї роботи?

Отже, звільнившись з компанії і повернувшись в Україну, я почала свій шлях в дизайні. Продовжувався він 3,5 роки.

Після декількох курсів, фрілансу і роботи в компанії в якості UI/UX дизайнера, я зрозуміла, що дизайн не закриває всі мої потреби в самореалізації. Мені не вистачало роботи з цифрами, з аналізом. 

Шлях між самим дизайном і тим, щоб твою роботу оцінили користувачі здебільшого довгий і реального результату роботи можна і не дочекатися. Через те, що проєкт, наприклад, вирішили взагалі не реалізовувати (через фінанси, іншу ідею тощо). 

Тож, проаналізувавши свої сильні сторони, весь попередній досвід, що мені реально подобалось і що ні, я прийшла до того, що я і далі хочу працювати з мобільними додатками, але як спеціаліст з просування. 

Коли змінюєш професію не нехтуй своїм попереднім досвідом (навіть з абсолютно іншої сфери) і існуючими вміннями – вони можуть стати твоєю конкурентною перевагою. 

Було декілька варіантів роботи в цьому напрямі, проте мене зацікавило ASO. Це було щось нове, але водночас схоже на мою роботу в якості PPC-спеціаліста.

В просуванні мобільних додатків можна бачити і об’єктивно оцінювати результати своєї роботи дуже швидко.

Я обирала між декількома курсами, але мені було важливо, щоб курс був саме українським, тому вибір був невеликим. Я зупинилась на Choice31, тому що вони входять в групу компаній Netpeak, в якій, як мінімум, одна з компаній (RadAso) є експертом в галузі ASO і просуванні додатків. 

Старт навчання на момент вибору курсів вже почався, тож мені потрібно було наздогнати те, що вже пройшли інші студенти. Але я вирішила не чекати наступного, тому що дуже хотілося вже почати працювати в новій сфері. 

Навчання відбувалося в режимі “реального часу”. Всі лекції не були записані завчасно, а були наживо і записувалися саме в день лекції, тож вся інформація була більш ніж актуальна.

Діджитал – сфера, що змінюється щодня (а може і щогодини). Перевага live-уроків у тому, що інформація тут завжди актуальна.

Пильне око наших лекторів не упустить жодне оновлення App Store чи Google Play 😉

Після кожного завдання був фідбек, а також можливість зробити свої кейси в команді, що також було дуже цікаво і корисно. 

Загалом від курсу залишилось добре враження. Він дає класні базові знання з ASO, але треба розуміти, що для подальшої роботи потрібно глибше занурення в цю тему, яке можна здобути тільки в постійному пошуку додаткової інформації з різних джерел і на своєму реальному досвіді. 

Наприкінці навчання нам відкрився модуль з кар’єри, після якого дуже легко було скласти резюме. 

Останнім етапом навчання в Choice31 є теорія + практична підготовка разом з рекрутером до працевлаштування. Сюди входить пошук вакансій, підготовка резюме, супровідних, підготовка до співбесіди. Більше про це ми розказали у статті.

Також була зустріч з рекрутером, на якій я отримала багато корисних порад і фідбек стосовно резюме та заповнення профілів на сайтах пошуку роботи.

Ще було багато порад, щодо проходження співбесіди, і конструктивна критика, яка потім дуже допомогла під час реальних співбесід.

Який результат отримала Аліна? Звісно ж, працевлаштування на позицію ASO-фахівця.

Хочеш, як Аліна, не боятись змінити професію і знайти себе в діджитал? Забронюй кар’єрну консультацію.

Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. Під час онлайн-зустрічі кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію