Перетворити кризовий момент у час для опанування професії

21 Квітня 2023

Всім привіт! Мене звати Іра, мені 27 років. Ще пів року тому я була лікарем дерматовенерологом. Сьогодні я – класичний світчер. І тепер я – джуніор спеціаліст і працюю в компанії Netpeak.

Як я докотилася до такого життя? 😂 

Рік назад, коли почалася війна, наша держава запустила таку програму, як IT Generation.
Ми складали дуже багато тестів. В нас було мільйон документів з питаннями, мільйон тестів з англійської та всього іншого – і так відбирали кращих з нас. Учасників було близько тридцяти шести тисяч, а відібрали на навчання, наприклад, в Choice31 всього 20 осіб на PPC-спеціалістів. Тобто конкурс був досить жорсткий.

На щастя, мені вдалось пройти. 

І коли прийшов момент вибору, у мене сумнівів не було, яку школу обрати. Я обрала саме Choice31.

Чому? Оскільки я знала, що Choice31 – це компанія, яка створена у партнерстві Netpeak Group. А я дуже сильно цікавилась цією компанією і як можна потрапити до них. Коли я дізналася, що Choice31 допомагає з працевлаштуванням в Netpeak – не було ніяких сумнівів. 

Допомога з пошуком роботи – не про гарантію працевлаштування. Останній модуль кожного курсу Choice31 – підготовка до працевлаштування. 

Рекрутер допомагає з підготовкою резюме, супровідного листа, зі створенням акаунтів на LinkedIn та Djinni, а також – проводить пробну співбесіду, щоб прокачати вміння самопрезентації та навчити відповідати на складні запитання під час співбесіди.

І звісно ж, студентів, які успішно завершили курс, ми завжди раді рекомендувати компаніям-партнерам.

Пропозицію навчатись за грантовою програмою в Choice31 була однією з перших. І я навіть не просила “мені потрібно два три дні, щоб подивитися, що інші школи скажуть”. Я розуміла чому обираю Choice31. Тож, погодилась одразу і всім іншим школам “до побачення”. 

Чому я вирішила світчнутись? Я цікавилася маркетингом ще до того, але оскільки я працювала фул тайм, вчилася і у мене ще була мала дитина – часу на своє хобі майже не було. Тобто, коли дитина засинала, тоді я читала якісь статті, книжки, щось вивчала, “пробувала ручками”.

І саме, коли почалась війна, все стопнулось. Я поїхала з Одеси до батьків на Волинь. Тоді в мене з’явилось трохи більше часу, бо дочка могла бути з моїми батьками. 

Я зрозуміла, що оце напевне, той переломний момент, коли я можу знайти в собі сили і сказати “Іра, медицина – це не те, чим ти хочеш займатись. В тебе зараз є можливість. В тебе зараз є час і всі ресурси для того, щоб займатись тим, що тобі насправді цікаво. І приділяти 7 годин в день маркетингу, а не якихось “вкрадених” тридцять хвилин часу, які я виділяла раніше.

Щоб отримати результат від навчання, ми радимо нашим студентам поставити собі запитання – чи готовий(-а) я справді приділяти навчанню 3-8 годин на тиждень?

Бо ми впевнені, що 100% успішного опанування нової професії на 50% складаються з якісних знань, фідбеків та лекторів практиків, а на інші 50% з вмотивованості та самодисципліни студента.

Навчання в Choice31 мені мега сильно сподобалось. Я вдячна всім нашим менторам та лектором. Підібрали неймовірно круту команду. 

По-перше, всі викладачі – практики. В нас не було взагалі теоретиків або таких лекцій, де хтось “лив воду”. На кожному уроці були конкретні інструменти, які ми вивчали. 

Ми вчилися “руками” одразу запускати рекламні кампанії, збирати семантику. Тобто нам давали такий пул знань, щоб після випуску з Choice31, ми могли одразу претендувати на джунівські позиції. Щоб ми мали хард скіли, які обов’язково потрібні для працевлаштування. 

Наші викладачі – ну це щось просто неймовірне. Так само як і наші ментори – Дмитро і Аліна. 

Це настільки чуйні і класні люди. Аліну ми, напевно, всім потоком задовбали питаннями. І напевно, 100 питань в день в неї було, але вона настільки чуйна і терпляча була до всіх нас. Вона щиро хотіла нам допомогти. Тобто Аліна, як ментор – це просто ідеаліті для нас. 

Далі інший наш ментор Дмитро – це також ідеальний варіант для нас, оскільки він вміє дуже складні теми, як, наприклад, гугл аналітику і гугл тех менеджер, пояснити за 4 години. І не просто розказати, а реально пояснити. Тобто після цих лекцій в нас було розуміння, що не так ми робимо і розуміння, куди рухатись далі. 

Коли після однієї з перших лекцій в усіх студентів було трохи нерозуміння і залишились питання, то мені сподобалось, що команда Choice31 одразу відреагувала на те, що ми не розуміємо – дала нам додаткову лекцію з нашим ментором і закрила всі наші питання. Мені здається,  це досить показовий кейс, як Choice31 не залишає студентів з відкритим питанням, а намагається допомогти і все-таки донести інформацію згідно з планом. 

Лекторами у нас були всі практики з Netpeak – middle-спеціалісти і вище. І от вони розуміли, з яким рівнем студентів вони працюють. Тобто нам не було ніяких незрозумілих високих теорій, а нам давали конкретні прикладні матеріали, які ми можемо вже брати, пробувати, застосувати на практиці. Матеріали, які нам знадобляться тут і зараз.

Мені здається, що програма лекцій була продумана максимально і адаптована для того, щоб і людям з мінімальним рівнем знань цій темі, і людям з середнім рівнем було цікаво і щоб на виході ми були з готовими хард скілами для працевлаштування. 

Кар’єрний центр – це дуже класна річ. Я рада, що Choice31 вигадав таке. У кар’єрному центрі нашим рекрутером та куратором була Марина. Божееее, що це за бусінка. Вона – просто чудо. Знаєте, по відчуттях, коли в нас були пробні співбесіди, вона неначе прийшла та обійняла мене ковдрою з позитиву, спокою і довіри. 

Вона мені допомогла знайти слабкі точки в моєму резюме та під час пробної співбесіди, допомогла їх подужати, пропрацювати. Але при тому вона ще подарувала величезну гору впевненості, що в мене все вийде. Вона – ідеальний рекрутер для таких студентів, як ми, які тільки виходять з курсу. 

Марина допомогла нам стати сильнішими і не боятися співбесід. І як результат нашої роботи з Мариною – я відправила п’ять відгуків в компанії, виконала чотири тестових, в мене було чотири співбесіди, після яких дві компанії були готові мене брати. І все це відбулось менше ніж за місяць. Напевно, тижні три в мене зайняло – від випуску з Choice31 до працевлаштування, підписання офферу з Netpeak.

І зараз я мега задоволена своїм шляхом. Я відчуваю себе дитиною на шоколадній фабриці. 

У мене навіть не вистачає слів, як описати, наскільки мені кайфово зараз працювати в тій сфері, до якої я хотіла попасти, в тій компанії, в яку я хотіла попасти і наскільки зараз дуже вдячна всім тим людям, хто приклав руку до створення курсу в Choice31, хто приклав мою руку до підбору таких менторів та лекторів і вкінці закріпили це все Мариною. 

Це просто було ідеально. Дуже вдячна за все.

Якщо ти теж шукаєш себе у новій професії, проте поки жодних успіхів – приходь на кар’єрну консультацію.

Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. 

Кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію