Змінити 4 роботи, щоб знайти себе в бізнес-аналізі

24 Березня 2023

Я вчився на фінансиста, закінчив магістратуру по фінансах. Спеціальність називалася “Фінанси, банківська справа та страхування”. 

Перша робота була кредитним спеціалістом. Потім я перейшов працювати в агентство, яке займається репутаціями компаній в соцмережах. Щодо останнього місця роботи – оскільки я підписував NDA, то просто скажу, що працював з лідами. Також працював оператором-консультантом в мікрофінансовій організації. 

Тобто був лише банківський досвід, трохи в маркетингу, а саме в ІТ не було.

Після того, як закінчив університет, повністю в фінансах розчарувався. Не хотів займатися цим. 

Розглядав можливість займатися фінансовою або банківською справою в симбіозі з ІТ. Наприклад, розробка якихось фінтех продуктів, систем для банківських установ. Ось цим я б займався з задоволенням. А саме в банківській сфері – ні. 

Тому вирішив піти в айтішку. Вибрав саме бізнес-аналіз, тому що мені здалося, що це мені найбільше підходить. Бо цілий день сидіти програмувати – це не зовсім моє. Тому й вирішив ось таку ІТ-сферу вибрати. Зрештою, ти начебто і не програміст, але все одно якось з цим працюєш.

Робота бізнес-аналітика поєднує у собі багато різних ролей:

Психолог. Під час спілкування з клієнтом він має виявити його потреби та зрозуміти проблему, яку той хоче вирішити.

Перекладач. Усю отриману від клієнта інформацію бізнес-аналітик перекладає на мову команди розробки – технічні вимоги до майбутнього продукту.

Дизайнер. Щоб перетворити бізнес-вимоги до продукту у технічні, використовуються різні техніки бізнес-аналізу — наприклад, створення прототипів інтерфейсу користувача.

Мені брат скинув посилання в Фейсбуці на Choice31. Він сказав, що хтось з його знайомих там працює, і порадив це навчання.

Під час навчання мені сподобались лектори, як вони відповідають. Були такі моменти, що я писав їм на вихідних, а вони мені відповідали, що зможуть вирішити питання. Ось це дуже сподобалось. 

Раніше я проходив лише курс по SQL. Я тоді хотів подаватися на дата аналітика і тому хотів потроху вивчати цей матеріал. Це було ще до війни, десь 2 роки тому.

Запитали в Олександра, що б він порадив тим, хто змінює професію і як йому вдалося отримати максимум від навчання:

По-перше, чітко з’ясувати, чим ти саме хочеш займатися: почитати статті, подивитися інтерв’ю, подивитися ютуб, щоб скласти повноцінну картину того, чим ти хочеш займатися. Щоб у тебе не було рожевих окулярів і потім не виявилось, що насправді це не те чого ти хотів в майбутньому. 

По-друге, повністю віддаватися навчанню. Тобто не просто переглянути лекцію, поставити кілька запитань і все – забув про навчання. Ні, потрібно ще паралельно з цим дивитися якийсь додатковий матеріал – інші лекції на тому ж самому ютубі. 

А взагалі краще спілкуватися – якщо в тебе є знайомі, які в цій сфері працюють, то обговорюй з ними їх реальну роботу. Паралельно з навчанням основне – займатися саморозвитком. 


Чому варто обрати бізнес-аналіз? В цьому напрямі мені подобається, що ти якось можеш впливати та займатися організацією створення нового продукту. Тобто ти береш інформацію стейкхолдерів, цю інформацію передаєш, спілкуєшся з розробниками. Бачиш увесь процес, а не зосередився на якійсь одній з його частин – наприклад, розробці інтерфейсу, дизайні, бекенд розробці. Класно, що ти бачиш усю систему взагалі.

Якщо ти теж шукаєш себе у новій професії, проте поки жодних успіхів – приходь на кар’єрну консультацію.

Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. 

Під час онлайн-зустрічі кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію