Професія бізнес-аналітика, як логічне продовження кар’єри

24 Березня 2023

Я – радіотехнік за освітою і маю також другу юридичну освіту. На старті спробувала різні варіанти: працювала технічним перекладачем і перекладачем фільмів. 

В результаті – вирішила, що настав час підтюнити свою розмовну англійську. Тому знайшла для себе позицію customer support representative. Це була закордонна компанія, де ми обслуговували іноземних клієнтів. Спілкування виключно англійською. Я там пропрацювала орієнтовно два роки. Підтягнула рівень англійської. 

Згодом перейшла на вищу посаду – стала support supervision. Це була суміжна посада з тім лідом. Я паралельно контролювала роботу на зміні і вела команду орієнтовно з десяти людей. 

Також набралася досвіду в супервізії невеликої команди і перейшла на позицію операційного менеджера, яку я займаю і зараз. В мене у команді уже орієнтовно (в залежності від року в нас дуже динамічно змінюється кількість) 40 людей. 

На позиції операційного менеджера я почала стикатися з багатьма продуктовими завданнями: впровадженням нових сервісів, з різними додатковими функціоналами. Це якось органічно підвело мене до того, що я почала працювати частково, як бізнес-аналітик. Тобто складати вимоги до функціонала, спілкуватися напряму з командою розробки. І це мене зацікавило. 

За межами твоїх посадових обов’язків може знаходитись твоя зона росту. Не бійся у роботі пробувати щось нове, адже саме це згодом може допомогти тобі розвиватись у кар’єрі. Або просто ти краще пізнаєш свої уподобання, зрозумієш, яка діяльність тобі вдається якнайкраще і потім легше зможеш обрати новий напрям роботи.

Радимо під час будь-якої діяльності зупинятись і аналізувати – це мені подобається, приносить мені ресурс чи відбирає енергію? Так, ти зможеш визначити, який вид роботи тобі підходить.

Тому органічним наступним кроком якраз було те, що я почала шукати для себе курси, які б дали мені бачення того, що таке бізнес-аналітик, з чим він працює, які в нього обов’язки, що в них входить/не входить, куди він може розвиватися далі.

Підбирала курси деякий час. Для мене була важлива саме програма – щоб це було структуровано, бо подача інформації має значення. 

Так сталося, що мені просто мелькнула реклама Choice31 в фейсбуці. Це був безкоштовний вебінар в серпні. І це було приблизно так: “Ну, зайду ще сюди, послухаю”. 

Коли змінюєш роботу, не нехтуй безкоштовними можливостями. Найкраще обирати live-ефіри на тему, яка тебе цікавить. Під час них ти зможеш поставити спікеру питання, які тебе цікавлять.

Я просто скажу – мені реально продали. Розповіли про структуру, про подачу. Мабуть, основною причиною, чому я обрала Choice31 стало те, що мені одразу сказали “це буде нелегко”.

“Готуйтесь до того, що це буде важко, але це буде цікаво.”

Таким був у мій шлях до того, як я знайшла Choice31.

Я не можу сказати, що навчатися було складно, але й не можу, що це було нескладно. Все залежало від контексту, від теми. Якісь теми мені було простіше зрозуміти, бо я там з цим вже працювала – в таких було трішки простіше і в мене було ширше бачення. Якісь теми були максимально складні, бо я раніше з цим не працювала. 

Для того, щоб згодом все робити класно, треба це вивчити “від і до” і тому треба витратити на це багато часу. 

Ми завжди говоримо студентам Choice31 (і тим, хто планує ними стати), що успіх в опануванні нової професії на 50% залежить від знань, які ми їм даємо, а ще на 50% – від їхньої наполегливості та дисциплінованості. 

Враження тільки позитивні. Для мене дуже важлива при навчанні атмосфера, відношення лекторів до того, як взагалі проходить процес навчання. 

І підбір лекторів, і ментор – там зійшлися всі зірки, які мали зійтися 🙂 Все було максимально структуровано та чітко. Завжди надавали коментарі, було багато практичних пояснень. 

Якщо ти десь йшов не в ту сторону, то тебе одразу підправляли і казали “правильно – робити отак”. І ти такий: “все, курс взято”. Тому тільки позитивні враження залишились. Дуже задоволена.

Успіх курсу – регулярний фідбек. Люди вчаться не на теорії, а на виконаних задачах, зворотному зв’язку та виправленнях. Завдяки цьому можна зрозуміти правильно чи ні ти засвоїв теорію.

Також регулярний зв’язок зі студентами дозволяє адаптувати навчання під їхні потреби. “Є інструмент бізнес-аналітика, з яким хочеться розібратись краще? Окей, ми проведемо додатковий воркшоп.”

Я працюю на поточній роботі, але я зараз саме в пошуку нової. І от ще один плюсик навчання в Choice31 – є кар’єрні консультації. 

Я зараз чекаю на відгук про своє резюме – що можна поправити. Щоб на пошуки виходити вже максимально озброєною, маючи професійну думку людей, які з цим працюють на постійній основі. Я націлена на те, щоб змінити роботу і знайти роботу саме бізнес-аналітика. 

Ми не гарантуємо працевлаштування. Натомість – ми розвиваємо у випускників вміння працевлаштовуватись.

Спочатку вони отримують блок теорії, де зібрані правила проведення самоаналізу,  створення резюме, супровідного листа тощо. Потім переходять до практики, під час якої створюють необхідні документи для пошуку роботи та надсилають рекрутеру для отримання фідбеку.

І ледь не забули – в програму навчання входить тестова співбесіда з рекрутером. Як тобі таке, Ілон Маск? 

Як проходить навчання працевлаштуванню? Там просто відкривається додатковий курс на LMS-платформі, де вже завантажені лекції по тому, як зробити SWOT-аналіз, як написати мотиваційне і що таке резюме. Є велика лекція про те, що потрібно включати резюме, що забути і взагалі ніколи цього не згадувати. 

В фіналі згідно з дедлайном потрібно просто завантажити всі ті документи, напрацювання і чекати на фідбек від рекрутера. Я зараз на етапі, коли вже пройшла весь цей процес, все підготувала, всі документи відправила і чекаю апдейт від рекрутера.

Мабуть, через те, що в мене технічна освіта, мене завжди тягнуло в технічну сторону процесу: зрозуміти, як це працює, як зробити так, щоб це працювало краще, як описати правильно, як воно має працювати. І коли я прийшла на позицію операційного менеджера і почала з цим працювати, то зрозуміла, що це ВОНО – те, що мені подобається.

Чому варто обрати професію бізнес-аналітика? Бізнес-аналітик – це таке комбо. Бо ти працюєш і з технічною стороною процесу, але при цьому ти в постійній комунікації з людьми. Це завжди про розвиток. 

Ця професія не тримає тебе на місці – дає тобі поштовх до того, що треба постійно кудись іти, постійно розвиватись, постійно думати про щось нове. 

Також це те, що допоможе тобі надалі – після того, як ти попрацюєш бізнес-аналітиком і захочеш перейти в іншу нішу. 

Це така база знань, яка тобі допоможе в будь-якій ІТ-сфері, яку б ти не обрав. Чи це буде РМ, чи дата аналітик. Або, якщо вже рости і мріяти глобально, це може бути Product Owner чи СЕО. Тобто, в будь-якому випадку це база, яка точно потрібна для того, щоб розвиватись в ІТ-сфері.

Поки що я тільки на поточній роботі мала можливість відточувати скіли. Я співпрацювала по розробці нових фіч, які потрібно було впроваджувати, з командою розробки. 

Поза навчанням це був єдиний робочий процес на моїй поточній посаді, де вдалось застосувати знання. Поки не вдалося спробувати себе ще десь. Але це поки 😉

Мабуть, я дам таку пораду, що не треба задумуватись. Треба вставати і робити. Бо, якщо задумуватись, це може розтягнутися на деякий час. А потім, коли озиратимешся назад, то думатимеш: “То я ж вже могла, а я от сиджу на цьому місці і нікуди не рухаюсь і виходить, що час вже втратила”. 

Тому треба просто зробити перший крок. Так, це така прірва, де ти не знаєш, що там буде відбуватися. Але це точно крок в щось нове, щось цікаве, де тебе підтримають і де тобі допоможуть. 

Тому просто треба вийти з зони комфорту і йти туди, де тобі має бути цікаво. Інакше – просто не працює.

Якщо ти теж шукаєш себе у новій професії, проте поки жодних успіхів – приходь на кар’єрну консультацію.

Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. 

Під час онлайн-зустрічі кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

19 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

8 курсів
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

11 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

15 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси

30 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар’єрну консультацію