Подвійне світчерство

25 Січня 2023

В мене освіта вчителя біології, диплом бакалавра. Але десь з 2017 я “варюся” у сфері діджитал-маркетингу. Як раз, після закінчення університету активно почав працювати в одному інтернет-магазині, який займався продажем тканин. Тут я і почав свій шлях, як РРС-спеціаліст. 

Чому так? Насправді все дуже просто – я вчився в університеті на тій спеціальності, де не хотів вчитися. Просто так склалося і іншого виходу не було – мені треба було довчитися. Заради того, щоб була галочка, що в мене є диплом і все. Знаю, що так у більшості в Україні. Під час навчання я розумів, що не буду працювати в школі вчителем. Я знав, що це – не моє. А після проходження практики на 4 курсі – впевнився в цьому.

Я більш-менш орієнтувався, що мені більше подобається, з чим мені цікаво працювати і якось так мій шлях привів мене до діджитал-маркетингу, в якому я все почав розвиватись пізніше – після університету.

Коли я почав працювати, ще не було так сильно поширене розуміння, хто такий РРС-менеджер. На той час я навіть не знав, що таке поняття є. Виникала потреба в роботі з інтернет-магазином – налаштовувати рекламу (Google Ads, Facebook Ads та інше). Я почав шукати інформацію – статті, курси, вебінари, де я міг дізнатись, як це все правильно робити. Закриваючи ті потреби бізнесу, які переді мною стояли, я дізнавався більше, набирався досвіду. 

Потім так склалося, що я, вже маючи певні кейси, почав отримувати замовлення на фрілансі. До мене люди самі почали звертатися, бо сарафанка працювала. “А чому би це не використати і не почати заробляти більше, працюючи на фрілансі, згодом мати більше клієнтів, залучати інших людей, інші бізнеси і т.д?”. Поступово, закриваючи кожну задачу, яка переді мною вставала в роботі, я став РРС-спеціалістом.

Проте минулого року я вже подумав, що можливо, потрібно щось міняти – мені вже стало скучнувато працювати в РРС.

Мені захотілося кардинальних змін, бо до того я в основному працював в товарці, а хотілося чогось глобальнішого. Я почав дивитися в сторону цифрових продуктів – додатків. Тому що смартфони – на сьогодні це не розкіш, а необхідність. Смартфон є в кожного.

Я розумів, що додатки будуть тільки набирати обертів в майбутньому, вони не будуть зупинятися чи спадати, а навпаки – ця індустрія буде рости. І тоді у мене почали з’являтись думки – як в цю нішу потрапити. 

Тоді в мене була вже деяка зона комфорту – стабільний дохід, як РРС-спеціаліста. Тому було важко якось відірватися. І тут саме повномасштабне вторгнення спонукало прийняти це рішення поміняти напрям. Я почав цікавитись, як саме я можу використати свій досвід в майбутній роботі з цифровими продуктами, чи можу десь ще використовувати ті знання, які я маю.

І от я натрапив на напрям ASO. Почав детальніше дізнаватись, побачив, що це щось прикольне, захотів зрозуміти, як там все влаштовано. Перелопачуючи усю інформацію про ASO, я дійшов до висновку, що мені треба структурована інформація від тих людей, які в цьому “варяться” не один рік. Мені треба курси.

Почав шукати і натрапив на Choice31. Тоді промоніторив всю інформацію – хто це, які там лектори працюють. Зрозумів, що там багато крутих людей, від яких хотів би дізнатися про дану сферу, навчатися в них. 

Коли я вже почав вчитися, то зрозумів, що ASO-спеціальність мені більше імпонує та набагато цікавіша, ніж РРС. По-перше, це щось новеньке, а по-друге, воно більше подобається саме мені. І вже під час навчання я вирішив, що я буду змінювати професію з РРС на ASO. Так і почався мій шлях в новій професії.

На Choice31 я натрапив завдяки одному маркетологу Гурову. Я за ним дуже давно слідкую і я слухав його один подкаст десь у квітні. І власне там на подкасті він брав інтерв’ю в Євгенії Глізер. І вона згадала про онлайн-університет і про те, що в Choice31 навчають спеціальності АSO.

Коли змінюєш професію, важливо вливатись у майбутню сферу для кращого знайомства з нею – підписуйся на лідерів думок та експертів, дивись YouTube, приходь на івенти та слухай подкасти. Це допоможе тобі затестити чи цікавим буде для тебе цей напрям.

По-перше, я почав стежити за Choice31 і я дізнався, що вони є частиною холдингу Netpeak Group, де є багато різних компаній, які власне займаються розробкою додатків, їх просуванням і т.д.

Я зрозумів – якщо я буду вчитися в Choice31, то в мене велика імовірність, що я потім зможу працювати в одній з цих компаній. Я знав, що коли закінчу курси, мені буде досить важко знайти роботу в даній спеціальності, бо я не буду мати комерційного досвіду.

Ми, в Choice31, не гарантуємо працевлаштування у Netpeak чи у будь-яку іншу компанію. 100% гарантії працевлаштування у різних школах – це часто маркетинг, який не відповідає дійсності. Проте ми можемо сприяти працевлаштуванню, а саме – допомогти тобі скласти класне резюме, навчити тебе ефективно шукати роботу і навіть запропонувати тобі особистого рекрутера, який надаватиме свої рекомендації. Шукати роботу, коли маєш підтримку, набагато простіше. 

Порівнюючи з іншими, Choice31 сподобався найбільше в плані навчання. По-перше, навчання було максимально живим, майже без записаних лекцій. Більшість попередніх курсів, які я проходив, були в записі. 

Але що мені найбільше сподобалось – після кожної лекції давалося домашнє завдання і потім можна було сформувати на QA-сесію питання. На що я звернув увагу – під час виконання домашки завжди виникають питання. Тому що, коли ти слухаєш теорію, то такий “а, тут все зрозуміло”, але коли ти починаєш робити, то в тебе завжди будуть питання.

І класно, що тут саме така послідовність – починаєш виконувати домашнє завдання, можеш сформувати собі питання в списочок і потім на QA-сесії лектор одразу в живому форматі відповідає тобі на всі ці питання. І ти такий “о, клас, тепер зрозуміло”. Розпочинаєш виконання завдання і на цей раз в тебе все виходить.

Радимо ще на початку пошуків визначити, що важливо саме для тебе в майбутньому навчанні – твої критерії відбору. Ось декілька прикладів:

– можливість навчатись навіть без світла – офлайн доступ до занять
– лектори з великим практичним досвідом
– зворотний зв’язок по домашнім завданням
–  допомога з підготовкою до працевлаштування

Живі лекції – актуальність інформації та адаптивність. Візьмемо до прикладу ASO: якщо App Store оновлює якісь правила, які впливають на оптимізацію додатків, то ти дізнаєшся про це на наступній лекції. І щодо адаптивності – різні групи мають різні потреби. Тож, в залежності від запитів студентів ми часом змінюємо або робимо додаткові лекції, щоб якісно донести матеріал. 

Ціль практичних завдань – щоб після них людина зрозуміла, як виконувати певні задачі та легко змогла зробити подібне на майбутній роботі. Це неможливо без розуміння – коли в тебе залишаються запитання і сумніви “а я точно правильно все роблю?” (це один з найбільших мінусів самостійного навчання та курсів, де немає зворотнього зв’язку). 

Саме тому ми можемо впевнено сказати, що випускники курсу ASO готові до реальної роботи у компанії, адже знають усі актуальні оновлення у сторах та вміють виконувати задачі на практиці. 

Починаючи з кінця курсу, постійно відбуваються безкоштовні вебінари з досвіченими рекрутерами, які діляться інформацією щодо оформлення резюме, створення профілю в LinkedIn, сервісів, на яких краще шукати роботу. 

Наприкінці грудня зі мною зв’язалась рекрутер Choice31 Марина, яка мені персонально в чаті відповідає на запитання та дає рекомендації – щодо співбесіди на першому етапі (як себе поводити, як відповідати, яку інформацію надавати), проаналізувала моє резюме і дала поради, як його покращити. Я бачу, що завдяки її рекомендаціям є результат.

На перші вакансії, на які подавався, не дуже охоче на мене дивились, як на кандидата. А враховуючи усі рекомендації, які мені надала рекрутер і я їх вніс, то зараз на мене активніше звертають увагу, більше проходжу співбесід. Тобто, результат є.

Пишаємося нашим випускником! Його майбутній компанії точно пощастить з крутим колегою! 

UPD: Микола вже отримав offer на позицію ASO-фахівця. Вітаємо!

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію