Закінчила економічний факультет. Працювала за спеціальністю – була бухгалтером. Паралельно вела ФОПи – був такий собі фріланс. У 2014 році я змінила напрям – з бухгалтерії у медицині пішла на виробництво.
Так вийшло, що саме на тому виробничому підприємстві була необхідність перероблювати 1С, бо програма не закривала ті потреби, які були там. І це робила я: писала ТЗ, аналізувала, що треба для продуктивнішої роботи, щоб було менше паперової роботи на виробництві у менеджерів, які продавали, та у мене, яка вела бухгалтерію.
Основна ціль – щоб оперативно передавалася інформація. Не усно, не на папірчиках, а щоб це було в одному програмному забезпеченні.
Я поступово адаптовувала 1С – створювала ТЗ для програмістів і тестувала те, що було зроблено. Паралельно ще на інших фірмах також впроваджувала 1С, налагоджувала управлінський та бухгалтерський облік. І я зрозуміла, що це мені подобається.
З часом я вирішила спробувати перейти в цю галузь. І вважаю, що у мене це вийшло. Мені подобається бачити покращене програмне забезпечення, кінцевий продукт – він настільки радує!
А в бухгалтерії я завжди любила цифри, таблички, аналізувати усе це. І вважаю, що це також корисно для проджект менеджера – для організації роботи, формування бюджетів. І це теж мені цікаво.
Порада 1. Не бійся у будь-якій діяльності виходити за межі своїх посадових обов’язків. Адже саме це допомогло Ірині зрозуміти, яка ще діяльність їй подобається і згодом обрати це у якості нової роботи.
Порада 2. Перед тим, як вирішувати, що у тебе немає релевантного досвіду для нової сфери, проаналізуй, як те, що ти робив(-ла) на попередній роботі буде корисним у новому напрямі.
Мені подобається комунікувати з людьми, спілкуватися, організовувати процес роботи, збирати інформацію так, щоб в результаті вийшов цікавий продукт, який би задовольнив обидві сторони – клієнт би отримав те, що він хоче, а розробники отримали задоволення від самого процесу та від того, що клієнт задоволений.
Перед тим, як обирати нову професію ми радимо усім проаналізувати – яка діяльність їх наповнює енергією, приносить задоволення і вдається найкраще. Адже віримо, що ефективніше – прокачувати сильні сторони, а не слабкі (ті, яких немає або непритаманні людині).
Влітку я проходила різні майстер-класи, дивилась вебінари. Думала – розвиватись далі в бухгалтерії чи йти в айтішку? Реєструвалась по можливості на різні вебінари. І саме так опинилась на онлайн-зустрічі про професію Project Manager. Бо я собі до того виписувала, що я шукала, на що це мало б бути схоже.
Я вважаю, що розробка і покращення 1С для нашої компанії – це те, що максимально наближене до роботи проджекта. Особливо усвідомила це після того, як я пройшла курс – думаю “О, нічого собі, а це називається user stories? А ось це project overview, серйозно?”. А я собі на хлопський розум робила. І думаю: “Чого я раніше про це не прочитала? Це ж точно хтось робить на професійному рівні.”
Коли обираєш нову професію, сумніваєшся і боїшся помилитись – спробуй не ризикувати (грошима та декількома місяцями навчання) і не “ставити все на зеро”. Знайди безкоштовні ресурси, які допоможуть тобі познайомитись з новим напрямом. Найкраще – обирати ефіри, де можна поставити запитання спікеру. Бо у записаних відео ти не завжди зможеш знайти те, що цікавить саме тебе.
І от я зареєструвалася на вебінар про проджект менеджера. Я бачила, що в спікера горять очі – їй подобається те, про що вона говорить.
Потім “залізла” в ютуб, підписалась на Netpeak, продивилася відео про місію компанії від Артема Бородатюка. І тоді я сіла і подумала, що за всім має стояти “нащо це робиться”. І мені сподобалось, що стояло за компанією Netpeak, на чому це все ґрунтується. Не просто “а давайте будемо передавати свої знання”, а для того, щоб в Україні, особливо зараз, ставало краще, організованіше. Звісно, само собою воно так не стане – треба вчитися.
Все починається з того, що потрібно докладати якісь зусилля.
Після цього я більше не шукала і не дивилась ніякі вебінари, хоча і була зареєстрована на івенти про професію тестувальника, бо я ж тестувала 1С. Але далі вже нічого не прослуховувала – просто чекала, коли ж почнеться курс.
Насправді я таких курсів ніколи не проходила – ходила на бухгалтерські семінари, більшість з яких були офлайн. Деколи подобалось, що і як спікер розказує, а деякі спікери просто відпрацьовували свою зарплату. Для мене дуже важливо, коли спікер говорить натхненно і йому подобається те, що він робить. Тому він хоче поділитись своїми знаннями. Це одна з причин, чому я вважаю, що спікерів на курс Project Manager підібрали дуже хороших.
Також сподобалось, що є можливість потрапити в кар’єрний центр. Важливо, що тобі потім допоможуть з працевлаштуванням – підготувати резюме, заповнити профайли в соцмережах.
Я раніше ніколи не писала резюме – так виходило, що мене десь “перетягували” з місця на місце, рекомендували на якусь роботу, бо знали мене. Завжди вважала, що написати резюме – це 1,5 годити часу. Насправді – 3 дні. Щоб було коротко, зрозуміло, ще і красиво. 3 ДНІ. І потім навіть старалася на нього не дивитись, бо думала, що буду ще шукати, що б переробити.
Зараз я саме на етапі працевлаштування. На минулому тижні нас познайомили з рекрутером і вона зараз допомагає нам. Я пройшла навчальний модуль з працевлаштування (примітка – це останній модуль на кожному з курсів-професій Choice31, де дається теорія з підготовки до працевлаштування), заповнила всі таблички, почала робити резюме. Марина (примітка – рекрутер) усе це передивилася і написала мені фідбек. Я вже щось виправила, заповнюю сторінку на LinkedIn, потім зареєструюся на BazaIT – підготовка в процесі.
Працевлаштуванню можна навчитись – якби компанія Choice31 була футбольною командою, то це була б наша кричалка. Якби ми були лицарями, то цей девіз був би написаний на нашому гербі. Продовжувати? 😉
Саме тому останнім етапом навчання є теорія + практична підготовка разом з рекрутером до працевлаштування. Сюди входить пошук вакансій, підготовка резюме, супровідних, підготовка до співбесіди. Більше про це ми розказали у статті.
Як зрозуміти, що вже час змінювати професію? Це настільки індивідуально. У мене це бажання “піти – не піти” виникло ще позаминулого літа. Ще до війни. Я собі вирішила, що хотіла б спробувати себе в іншій галузі.
У мене понад 15 років досвіду в бухгалтерії – як бюджетній (роботі з державними установами), так і в приватній (з виробництвом). В якийсь момент здавалося “стільки часу у сфері, стільки всього вмію”. А потім вирішила, що треба змінювати – поки є бажання.
Хоча знаю, що можна змінювати в будь-якому віці. В 30, 40, 50 років люди можуть кардинально міняти сферу діяльності. Мені допомогло, що я можу свій бекграунд перенести на поточну діяльність. Досвід у фінансовій сфері дуже допомагає, бо це частинка роботи РМ-а.
З чого розпочати зміну професії? Як мінімум, дізнаватись про щось нове. Можна починати з безкоштовних вебінарів та курсів. Якщо тебе це зацікавить – продовжувати далі. Дійсно, важливо – не боятися міняти. Краще зробити та пожалкувати, ніж не зробити і все життя жалкувати. Тим паче зараз.
Чого я задумалась про те, що хочу змін? Мені в якийсь момент дуже захотілося дистанційної роботи, щоб не бути прив’язаною до локації. Коли почалася пандемія, я зрозуміла, як це класно – хочеш тут працюєш, хочеш в іншому місці. Взяв ноутбук з собою і це все, що тобі треба. Це мобільність.
Взагалі людина має вибирати те, що їй комфортно. Якщо комфортно та цікаво, то буде виходити все. Мені, певно, в якийсь момент стало вже нецікаво – все стало таке рутинне, що мені захотілось чогось нового.
Я вважаю, що люди мають розвиватися. Треба пробувати, адже не можна в 16 чи 17 років обрати собі спеціальність на все життя.
Я дозріла до того, що я хочу змін. А пізно це відбулось чи рано – дякую, що відбулося.
Якщо ти теж шукаєш себе у новій професії, проте поки жодних успіхів – приходь на кар’єрну консультацію.
Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. Під час онлайн-зустрічі кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.
Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів
Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички
Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію
Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst
Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля
Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди
Отримай кар'єрну консультацію