Я закінчив університет митної справи та фінансів у місті Дніпрі. Потім понад 3 роки працював в банківській сфері, а тепер вирішив перейти в ІТ і стати Project Manager-ом.
До цього я взагалі не мав досвіду в діджитал, тому що працював в банку, а згодом – у приватній компанії. Тобто, це мої перші кроки в цьому напрямі.
Вирішив змінити роботу через багато причин. Перш за все я розумію, що за ІТ – майбутнє. Звісно, це дуже поширена думка, але це дійсно так. Також моя дівчина працює SEO-спеціалістом в ІТ-компанії. А ще я просто не бачив кар’єрного розвитку саме у своїй спеціальності.
Коли вирішив змінювати професію, то напрям управління проєктами вибрав від початку, проаналізувавши різні аспекти роботи ІТ-спеціалістів. Скажу чесно, робота розробником мені здається дуже важкою, SEO – трохи нудно, а от Project Manager – в самий раз. Проаналізувавши себе, визначив, що за софт скілами я найбільше підходив саме на проджекта.
Чи можна вибрати професію на все життя? Навряд. А от обрати професію, де ти в найближчі 10 років отримуватимеш не лише гроші, а і задоволення – легко. Для цього потрібно лише:
– провести самоаналіз
– порівняти свої персональні якості (soft skills) з тими, які потрібні для діджитал-професій
– порівняти свої уподобання з діяльністю обраної професії (щоденними задачами) і чесно відповісти чи тобі це буде цікаво
Також ми радимо сприймати свій попередній досвід, не як зайвий багаж, а як конкуренту перевагу. Проаналізуй, чим саме твій досвід буде корисний у майбутній професії.
Я отримав можливість опанувати нову професію завдяки гранту від IT Generation. У мене було декілька варіантів, де саме навчатись на Project Manager – Choice31 і ще 4 або 5 компаній, які мені також запропонували навчання, після проходження тестування у них.
Choice31 мені порадила моя дівчина – вона дуже багато знала про цю компанію через її дотичність до Netpeak Group. Коли я проходив тестування та переглядав презентації курсів, то мені дуже сподобалося, як все організовано саме в Choice31. Сумнівів не було і я зробив вибір. Як кажуть, усі зірки зійшлись і почалось навчання.
Першим було інтро, а от вже на другому-третьому занятті я почав думати, що не справлюсь – все було абсолютно нове для мене. Потім поступово почав звикати, робити домашні завдання, більш уважно слухати лекції.
Дуже класно, що фідбеки були одразу: ми давали зворотний зв’язок по лекціях, нам одразу відповідали на якісь питання по темі, були фідбеки по домашніх завданнях. Через проблеми зі світлом деякі дедлайни були продовжені.
Також у нас був дуже класний ментор – особисто я до нього звертався за допомогою понад 7 разів точно з абсолютно різних питань. Завжди допомагали та підказували. Загалом тестування під час навчання були зрозумілими. Проте якось виникло пару питань стосовно фінального тестування, але ментор Тім допоміг вирішити і це.
Звісно, лекційні заняття були класними. Проте найбільше мені сподобались саме практичні завдання. Були такі, виконання яких дорівнювало реальному практичному досвіду.
“Новачків без досвіду не беруть” – кажуть усі навколо. Та, хто сказав, що після завершення курсу ти будеш без досвіду? Під час вибору курсів зверни увагу на практичні завдання, які ти будеш виконувати під час навчання. Саме вони згодом можуть стати прикладами робіт у твоєму портфоліо.
До цього я в онлайн-форматі навчався лише англійській мові та на останніх курсах в університеті – але це взагалі не в порівняння.
Choice31 виглядає більш організовано, бо з англійською були моменти, коли мені не надіслали матеріал. Спілкування на курсі з англійської було в вайбері, а у мене його немає – тільки телеграм. І бувало так, що мені забували надсилати лінки і я через це пропускав деякі заняття.
Класно, що в Choice31 були нагадування і за годину, і за день. Ще круто, що був запис. Я декілька разів не міг бути присутнім на занятті і міг потім подивитись записаний урок.
Навіть в екстрених ситуаціях, коли у лектора вимикалося світло, він завжди реконнектився (перепідключався) і все було окей. Ми чекали не більше 3-4 хвилин і продовжували.
Коли тобі здається, що навчатися в блекаут неможливо, то згадай, що в Choice31 ми вже адаптувались до цього:
– записи теоретичних уроків для перегляду у зручний час
– адаптація програми та гнучкі дедлайни по домашках, коли відключення стають частішими
– доступ до записів live-ефірів одразу після проведення
– доступ до презентації зранку в день лайву – в тебе точно буде час ознайомитись з темою та підготувати питання
– emergency-чат створений спеціально для студентів, в яких дуже нестабільна ситуація зі зв’язком. Завантажуй відео в хмарне сховище чату, коли є інтернет, і дивись в будь-який зручний момент в незалежності від умов
– зустрічі для підтримки студентів – наша підтримка стане твоїм паливом на шляху до нової професії
Тож, блекаути не стануть тобі на заваді під час навчання.
Я взагалі цілеспрямована людина, тому у мене було чітке розуміння, коли я почну працювати. Проте я не оптиміст, а реаліст. Тобто, я розумію, що це таке – зараз знайти роботу саме для світчера, для людини, які тільки починає свій шлях в ІТ. Це дуже важко і я адекватно до цього ставлюсь.
У мене багато знайомих в ІТ-сфері, до яких я звертався за порадою і вони мені казали середні терміни очікування під час пошуку першої роботи. Також вони казали, що спочатку буде важко, але не варто опускати руки, бо робота знайдеться. Деякі знайомі знаходили роботу, коли вже хотіли кидати це все. Я розумію, що це буде не за 2 дні. І звісно, до мене не будуть одразу 10 компаній писати «давай до нас». Тому потрібно не зупинятись і шукати – цим зараз і займаюсь.
Буквально сьогодні я працював з рекрутером Choice31 Мариною – вона дала мені декілька порад стосовно резюме, профілю на LinkedIn і як його краще відредагувати, також відправлю їй мотиваційний лист, щоб порадитись.
Як вже казав, в мене є багато знайомих в ІТ, яким я до цього відправляв всю цю інформацію, щоб вони переглянули та дали фідбек. Після цього Марина також підтвердила, що резюме зроблено класно і дала лише декілька порад, що можна покращити.
Звісно, якби в мене не було знайомих з діджитал-сфери, то без рекрутера зробити класне CV, мотиваційний та правильно оформити LinkedIn було б важко. Мені пощастило, що поради мені дали і знайомі, і рекрутер Марина. Кар’єрний консультант дуже потрібен на старті, адже початківці ще не все знають.
Ми впевнені, що у Владислава з його наполегливістю і свідомим підходом до вибору професії точно все вийде!
Читати іншу історіюДля дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів
Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички
Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію
Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst
Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля
Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди
Отримай кар'єрну консультацію