Від державної служби до digital-маркетингу

10 Серпня 2022

Сьогодні мені 30 років і бажання опанувати професію РРС-фахівця виникло не спонтанно, а поступово. Після закінчення соціологічного факультету я працював із засудженими, допомагав їм у вирішенні соціальних та побутових питань, займався їхньою підготовкою до звільнення. Згодом я почав навчати цього інших.

Це був чудовий етап моєї кар’єри: я працював з неймовірними колегами та мав прекрасних студентів; був залучений до реалізації декількох проєктів Ради Європи, які були спрямовані на реформування кримінально-виконавчої системи. Брав участь у закордонних відрядженнях, навчався в аспірантурі, працюючи над дисертаційним дослідженням.

З часом, виникло те, з чим зустрічається майже кожен – професійне вигорання.

Я почав розмірковувати, в якій ще сфері міг би себе реалізувати. Тоді ж дружина вийшла у відпустку по догляду за дитиною і на перший план встала необхідність забезпечення гідного майбутнього для сім’ї.

Все розпочалося з кількох заходів для саморозвитку, тоді спільно з дружиною у лютому 2019 року ми розробили концепцію онлайн-програми схуднення. Перший місяць – 12 клієнтів, другий – 34, третій – 76. В момент, коли онлайн почав приносити дохід в декілька разів більший ніж заробітна плата, я звільнився з посади старшого викладача, попри запропоноване підвищення, та продовжив розвивати бізнес.

У червні 2019 року почався новий етап – знайомство зі світом інтернет-реклами. Марафон схуднення розвивався, проте бракувало знань в області онлайн-реклами та просування і я розпочав навчання на курсі з комплексного інтернет-маркетингу. Отримані знання спрямував на розвиток проєкту і досяг того, що програму купувало від 600 до 800 клієнтів щомісяця. Тепер процеси в бізнесі було автоматизовано і вони вже не вимагали багато часу на їхній контроль. Тож вирішив обрати додатковий напрямок для зайнятості – контекстну рекламу і працевлаштуватися до компанії, яка займається наданням подібних послуг.

Для мене це вирішує одразу декілька проблем: не допустить процесу вигорання, адже це новий виклик; сприятиме розвитку програми схуднення; а найголовніше – надасть змогу працювати з колегами, близькими мені по духу, однодумцями.

У новинній стрічці однієї із соцмереж натрапив на публікацію від компанії Netpeak про набір на безкоштовне двотижневе навчання в інтернатурі, за результатами якого можна було отримати посаду інтерна в Netpeak.

Я зрозумів: ось мій шанс! Подав заявку, пройшов навчання, виконав всі домашні завдання і отримав запрошення на співбесіду, за результатами якої… На жаль, не отримав офер.

Я дійшов висновку, що мені бракує необхідних навичок саме у сфері PPC. Так прийшло рішення опанувати професію PPC-спеціаліста з нуля. Пошук курсу не вимагав багато часу, але очікування були тривожні, адже почалася війна і була ймовірність, що навчання скасують. Проте все пішло за планом і вже в березні я розпочав навчання.

Було складно, іноді дуже складно, легко не було жодного разу. Але коли я проаналізував мої знання до початку навчання і результат – зрозумів чому мене до цього не взяли інтерном.

Для того, щоб отримати результат, раджу цілком поринути у навчання, намагатись витиснути максимум для себе та намагатися бути корисним для інших.

Працівники університету, де я навчався, допомогли створити резюме та надали рекомендації кращим студентам. Крім того, постійно на зв’язку навіть після завершення, регулярно надсилають відкриті вакансії за відповідними напрямами. Я підозрюю, що одним з показників ефективності для них є працевлаштування студента після навчання. Це дуже приємно мені особисто.

Що можу порадити усім світчерам, які починають опановувати нову професію?

  1. Створюйте документ, де будете збирати всі корисності – статті, додаткові матеріали, які вам нададуть у ході навчання або які ви будете самостійно знаходити під час виконання домашніх завдань і при подальшій підготовці до співбесід.
  2. Перш ніж поставити запитання в чаті – загугліть. Ця навичка стовідсотково допоможе у майбутньому і так ви зможете знайти ще більше додаткових матеріалів.
  3. Якщо настав момент ступору – припиніть працювати та вийдіть погуляти. З другої спроби одразу вийде зробити завдання.
  4. Зверніть увагу, що в Google та Facebook є хороші безкоштовні курси з аналітики, менеджера тегів, налаштування реклами. Тож не забувайте про додатковий ресурс для розвитку.
Читати іншу історію