Від державної служби до digital-маркетингу

10 Серпня 2022

Сьогодні мені 30 років і бажання опанувати професію РРС-фахівця виникло не спонтанно, а поступово. Після закінчення соціологічного факультету я працював із засудженими, допомагав їм у вирішенні соціальних та побутових питань, займався їхньою підготовкою до звільнення. Згодом я почав навчати цього інших.

Це був чудовий етап моєї кар’єри: я працював з неймовірними колегами та мав прекрасних студентів; був залучений до реалізації декількох проєктів Ради Європи, які були спрямовані на реформування кримінально-виконавчої системи. Брав участь у закордонних відрядженнях, навчався в аспірантурі, працюючи над дисертаційним дослідженням.

З часом, виникло те, з чим зустрічається майже кожен – професійне вигорання.

Я почав розмірковувати, в якій ще сфері міг би себе реалізувати. Тоді ж дружина вийшла у відпустку по догляду за дитиною і на перший план встала необхідність забезпечення гідного майбутнього для сім’ї.

Все розпочалося з кількох заходів для саморозвитку, тоді спільно з дружиною у лютому 2019 року ми розробили концепцію онлайн-програми схуднення. Перший місяць – 12 клієнтів, другий – 34, третій – 76. В момент, коли онлайн почав приносити дохід в декілька разів більший ніж заробітна плата, я звільнився з посади старшого викладача, попри запропоноване підвищення, та продовжив розвивати бізнес.

У червні 2019 року почався новий етап – знайомство зі світом інтернет-реклами. Марафон схуднення розвивався, проте бракувало знань в області онлайн-реклами та просування і я розпочав навчання на курсі з комплексного інтернет-маркетингу. Отримані знання спрямував на розвиток проєкту і досяг того, що програму купувало від 600 до 800 клієнтів щомісяця. Тепер процеси в бізнесі було автоматизовано і вони вже не вимагали багато часу на їхній контроль. Тож вирішив обрати додатковий напрямок для зайнятості – контекстну рекламу і працевлаштуватися до компанії, яка займається наданням подібних послуг.

Для мене це вирішує одразу декілька проблем: не допустить процесу вигорання, адже це новий виклик; сприятиме розвитку програми схуднення; а найголовніше – надасть змогу працювати з колегами, близькими мені по духу, однодумцями.

У новинній стрічці однієї із соцмереж натрапив на публікацію від компанії Netpeak про набір на безкоштовне двотижневе навчання в інтернатурі, за результатами якого можна було отримати посаду інтерна в Netpeak.

Я зрозумів: ось мій шанс! Подав заявку, пройшов навчання, виконав всі домашні завдання і отримав запрошення на співбесіду, за результатами якої… На жаль, не отримав офер.

Я дійшов висновку, що мені бракує необхідних навичок саме у сфері PPC. Так прийшло рішення опанувати професію PPC-спеціаліста з нуля. Пошук курсу не вимагав багато часу, але очікування були тривожні, адже почалася війна і була ймовірність, що навчання скасують. Проте все пішло за планом і вже в березні я розпочав навчання.

Було складно, іноді дуже складно, легко не було жодного разу. Але коли я проаналізував мої знання до початку навчання і результат – зрозумів чому мене до цього не взяли інтерном.

Для того, щоб отримати результат, раджу цілком поринути у навчання, намагатись витиснути максимум для себе та намагатися бути корисним для інших.

Працівники університету, де я навчався, допомогли створити резюме та надали рекомендації кращим студентам. Крім того, постійно на зв’язку навіть після завершення, регулярно надсилають відкриті вакансії за відповідними напрямами. Я підозрюю, що одним з показників ефективності для них є працевлаштування студента після навчання. Це дуже приємно мені особисто.

Що можу порадити усім світчерам, які починають опановувати нову професію?

  1. Створюйте документ, де будете збирати всі корисності – статті, додаткові матеріали, які вам нададуть у ході навчання або які ви будете самостійно знаходити під час виконання домашніх завдань і при подальшій підготовці до співбесід.
  2. Перш ніж поставити запитання в чаті – загугліть. Ця навичка стовідсотково допоможе у майбутньому і так ви зможете знайти ще більше додаткових матеріалів.
  3. Якщо настав момент ступору – припиніть працювати та вийдіть погуляти. З другої спроби одразу вийде зробити завдання.
  4. Зверніть увагу, що в Google та Facebook є хороші безкоштовні курси з аналітики, менеджера тегів, налаштування реклами. Тож не забувайте про додатковий ресурс для розвитку.
Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

19 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

8 курсів
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

11 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

15 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси

30 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар’єрну консультацію