Усе можливо. У будь-якому віці

30 Вересня 2022

Мені 67 років. Я закінчив факультет фізичної та квантової електроніки з червоним дипломом. Згодом пропрацював 30 років керівником лазерної лабораторії та вийшов на пенсію. Десь з 1996 я вже пробував робити сайти для нашої лабораторії та свого невеличкого бізнесу. Потім вирішив перетворювати свої хобі на професію – купив декілька доменів, зробив декілька сайтів. Тож з сайтами я познайомився ще до того, як це стало мейнстрімом.

Молодший син вчився на програмну інженерію і йому це не дуже подобалось. Я запропонував йому спробувати SEO-оптимізацію. Сина це зацікавило, тож я купив курс сину і сам частково переглядав його. У квітні 2018 син пройшов курс, а вже у червні подався на позицію junior в Netpeak і його прийняли.

Я вирішив не відставати від сина.

Напрям SEO обрав через 3 причини:

  • Різноманіття завдань, навіть на одному сайті.
  • Різноманіття ніш і сайтів.
  • Невичерпність із плином часу навіть в одному сайті. Це постійний процес. Як у садку чи на городі – хазяїну ніколи нудьгувати, завжди є чим зайнятися та над чим мізкувати.

Навчання в Choice31 було цікавим та продуктивним. Саме воно допомогло отримати ті знання, яких не вистачало для отримання офферу.

Постійно навчатись новому мені допомагає чітке розуміння того, що зупинятися у 21-му столітті не можна. Як на велосипеді. Треба слідкувати за змінами та якнайшвидше тестувати все, що з’являється.

Щоб позбутись страху починати щось нове, треба просто почати. Чітко розуміти, що невдачі неминучі, але ж вони – цінні уроки на майбутнє. Як та мишка у глечику з молоком – рухатись, поки не досягнеш мети.

Всілякі комплекси я вже в собі поборов ще, коли закінчив університет з червоним дипломом і захистив дисертацію. Тому мені ні до чого комусь щось доводити. Класно, якщо я своїм прикладом можу показати чого можна досягти у будь-якому віці – бути changer-ом.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію