Зі спортивною цілеспрямованістю у професію Project Manager-а

23 Березня 2023

У мене 2 вищих освіти: перша – міжнародні відносини та політолог, друга – тренер з фізичного виховання та олімпійських видів спорту (оскільки я сама – професійна спортсменка).

Останні десять років я присвятила саме спортивному менеджменту – створила чотири філії клубу з художньої гімнастики. Все було дуже круто: розвивалися, працювали рівно до 24 лютого. Згодом все призупинилось, але влітку ми все ж змогли відкрити одну філію. Проте й зараз нестабільно: в залі, де зараз тренуються діти, приблизно п’ять градусів тепла й немає світла, тому з перспективами поки дуже важко. 

Ще навіть до початку війни я стала думати про те, що мені дуже цікаво спробувати щось нове. І оскільки я вже займалася трошки маркетингом і багато проджект менеджменту було в моєму житті, тому що мені потрібно було організовувати, контролювати, мотивувати, слідкувати за показниками ефективності спортивного клубу.

Тому десь понад рік я намагаюся отримувати додаткові знання. І тому я прийшла в Choice31, але й до цього я вже проходила два різних курси. 

Оплачуваного досвіду роботи в діджитал у мене не було. Я займалася трохи SMM, але це була моя власна сторінка. Я вмію налаштовувати таргетовану рекламу, розуміюсь у рекламному кабінеті Facebook, але це не була оплачувана робота. 

Коли змінюєш роботу, не нехтуй своїм попереднім досвідом, волонтерськими проєктами та класним веденням власних соцмереж. Проаналізуй, як кожна твоя діяльність може бути корисною у новому напрямі. Можливо, саме вона стане твоєю конкурентною перевагою.

Найбільшим поштовхом до зміни професії було спілкування з кар’єрним консультантом. Ми просто поговорили і дійшли до висновку, що мені хочеться більше систематизувати знання по менеджменту команд та по процесах, які відбуваються в компаніях та командах. І ось я вирішила піти саме на курс по Project Management.

Я не пошкодувала, тому що ці знання можна застосувати в будь-якій галузі – як в роботі, так і у житті. Наприклад, звичка щось заносити в табличку, систематизувати – це взагалі топчик. 

По-перше,  у вас дуже класний маркетинг – реклама мене знаходила і в Фейсбуці, і в Інстаграмі. По-друге, я давно була підписана на Женю Глізер, ще до війни.

А ще, так вийшло, що я з Одеси і Netpeak Group також based in Одеса. А ще мій чоловік колись там працював, тому на когось була вже підписана, з кимось знайома з компанії. Тому це такі трошки одеські манси:)

Я не можу сказати, що щось було дуже важко, оскільки ми всі дорослі люди. Якщо треба – то треба: сидиш, розбираєшся, вивчаєш, дивишся ютуб, гугл, лекції.

Можна було написати ментору і щось дізнатись. Цей момент мені дуже сподобався: я писала, наш ментор Тіма досить швидко завжди відповідав і навіть іноді відповідав більш розгорнуто, ніж я сама того очікувала. Це було прикольно і тому, особливо у перші місяці, я була дуже активна і багато писала Тіму з приводу “як краще”, а він завжди відповідав і направляв на істинний шлях, якщо можна так сказати.

Тому важкого нічого немає, якщо зосередитися лише на собі і не дивитись на те, що щось може бути важко. Це все в наших головах і треба лише вірити в себе.

Ми завжди говоримо, що відповідальність за успішне опанування професії завжди 50/50. Де одна половина відповідальності лежить на онлайн-курсах – підготовка якісних матеріалів, лектори-практики, регулярний фідбек, інтерактивність. А інша половина – на студенті.

Без вмотивованості та націленості на результат – нічого не буде. 

Все було на досить високому рівні. Я навчалась Hillel, в Projector і зараз в Choice31. Є LMS, де все чітко: отримуєш завдання, виконуєш його, є зв’язок з куратором, з ментором. До організації жодних питань не було. 

Ми декілька разів переносили заняття, коли був повний блекаут. Це зараз зрозумілі речі.

Гнучкість – суперсила курсів Choice31. Саме це допомагає не зупиняти процес навчання, а адаптувати його під реалії. І це не лише про перенесення уроків під час блекаутів. Ми також змінюємо наповнення кожного курсу під потреби групи – в залежності від того, яку тему студенти хотіли б розкрити більше.

Як я вже казала, я потрапила в Choice31 завдяки спілкуванню з кар’єрним консультантом. Тоді він також сказав, якщо я отримаю диплом, то в Choice31 є цілий відділ, який займається працевлаштуванням. 

Основна проблема всіх курсів – те, що ми отримуємо непогані теоретичні знання і щось відпрацьовуємо на практиці, але, на жаль, згодом влаштуватись на роботу не завжди легко. Особливо зараз.

Тому мені сподобалось те, що після закінчення курсу я отримала доступ до навчального блоку по працевлаштуванню (примітка – це останній модуль на кожному з курсів-професій Choice31, де дається теорія з підготовки до працевлаштування)

Було приблизно сім блоків з відео та прикладні матеріали, щоб ми могли отримати додаткові знання з працевлаштування. Я зробила SWOT-аналіз і T-shape. Зрозуміла, які в мене є слабкі сильні сторони. І насправді коли їх виписуєш і бачиш перед собою на моніторі, то розумієш себе трохи краще. 

Пройшовши всі блоки, зробивши резюме, зробивши SWOT-аналіз, табличку з вакансіями, де я вписувала куди надсилала відгуки, я склала резюме і передала рекрутеру. Вона мені скинула свої зауваження. 

Навчитись працевлаштуватись – реально. Найкраще це робити, базуючись не лише на теоретичних знаннях про створення резюме і проходження співбесіди, а на реальних фідбеках від рекрутерів.

Звісно, це можна робити, “набиваючи шишки” власного досвіду і після кожної відмови рекрутера, просити зворотній зв’язок. Але можна обрати більш приємний шлях і знайти курси, які допомагають підготуватись до працевлаштування.

Для мене вже якісь речі стали більш зрозумілими: і по оформленню резюме, і по створенню мотиваційного листа, і взагалі по своїм hard та soft скілам. Тобто, я все розписала, все зрозуміла і буду сподіватись, що якийсь дуже класний роботодавець, побачивши мене, скаже “ого, клас, нам така потрібна людина”.

Якщо справді завдяки Choice31 я зможу отримати навіть якусь супермінімальну роботу і вже вписати в щось в резюме, навіть, якщо це буде якась мінімально джуніорська позиція – це буде найголовніша перевага, тому що часто опанування професії зупиняється після закінчення курсів.

Кар’єрний експерт допоміг Ганні обрати діджитал-професію відповідно до її досвіду та вподобань.

Хочеш так само? Приходь на кар’єрну консультацію.

Читати іншу історію

Чому бажаєш навчитися?

Дизайн

Для дизайнерів, маркетологів та власників бізнесів, які прагнуть прокачати свої знання дизайн-сервісів

1 курс
Інше

Бізнес-англійська, інтенсив з української, безконфліктна комунікація, Google таблиці, і найважливіше для всіх, хто шукає себе – профорієнтація. Прокачай свої професійні навички

18 курсів
Маркетинг

Без маркетингу неможливий жоден бізнес або проєкт. Виходь на наступний рівень у своїй роботі або опановуй нову професію

4 курси
Менеджмент

Must-have для керівників та менеджерів, а також тих, хто бажає ними стати. Хочеш працювати з проєктами в IT? Відкривай професії Project Manager та Business Analyst

14 курсів
Нетехнiчне IT

Увійди в ІТ без необхідності писати код, опануй професію з нуля

12 курсів
Продажі

Для менеджерів з продажів та керівників, які прагнуть рости та сприяти розвитку своєї команди

1 курс
Усі курси
47 курсів
Не знаєш що обрати?

Отримай кар'єрну консультацію